Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 29 maja 2009, o 09:46 
Administrator

Imię: Leszek
Na forum jest możliwość bezpośredniego załadowania zdjęć do postu - maksymalna liczba zdjęć na post wynosi 10, maksymalna wielkość pliku to 128 KiB.
Przy wgrywaniu większej ilości zdjęć najlepiej skorzystać z serwisów hostingowych typu fotosik czy imageshack - o nich wkrótce.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 30 maja 2009, o 21:25 
Administrator

Mam wielką prośbę, by osoby dodające dużo zdjęć robiły to przez serwisy hostingowe - wprawdzie miejsca na serwerze trochę jest, ale lepiej zostawić je dla okazjonalnie piszących :mrgreen:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 24 lip 2009, o 22:18 
Bratnia dusza

Można się też np. umówić, że publikujemy zdjęcia o maksymalnej długości boku 500 lub 600 pixeli. Niektórym (szczególnie o wolniejszym, bezprzewodowym necie) pozwoli to mniej pracować nad ćwiczeniem cierpliwości) :too funny:

Post Napisane: 24 lip 2009, o 23:11 
Administrator

W sumie nie tyle szerokość ma znaczenie, co objętość :)
Na jednym forum widziałem ostatnio fotki, które miały chyba 600 pikseli szerokości, a ważyły po 1 mega...
Ja się staram nie przekraczać 700 pikseli szerokości i zmniejszać jakość do 80% - wtedy fotki mają około 150 kB, a widać jeszcze całkiem dobrze i boczny pasek się nie pojawia (no chyba, że ktoś ma rozdzielczość ekranu 800x600).

Instrukcja przygotowania zdjęć się pojawi, pewnie nawet wkrótce :)
Podobnie jak instrukcja wrzucania na fotosik i imageshacka.

Na wszelki wypadek powtórzę tu, bo może nie wszyscy zwrócili uwagę - w tej chwili jest możliwość dodania zdjęć na imageshacka bezpośrednio z okna tworzenia postu.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Tytuł: Fotosik
 Post Napisane: 25 sie 2009, o 11:12 
Administrator

Krótka instrukcja dodawania zdjęć przez serwis Fotosik.

1. Na początek - rejestracja. Jest darmowa, a dzięki niej można grupować wrzucone zdjęcia w albumy, mieć wszystkie swoje zdjęcia pod jednym linkiem oraz usuwać niepotrzebne.
    Klikamy 'Zarejestruj się' (po prawej stronie na górze), wpisujemy proponowany login (serwis od razu sprawdza jego dostępność), dwukrotnie hasło, adres mail, haczyk przy regulaminie i klikamy 'Dalej'.
    Teraz możemy porównać rodzaje kont i wybrać, czy chcemy darmowe, czy płatne (darmowe można później przekształcić w płatne bez problemu).
    Po wybraniu rodzaju konta na nasz adres przychodzi mail z linkiem aktywacyjnym (tudzież loginem i hasłem, więc warto go zachować), po jego kliknięciu rejestracja jest zakończona, a my jesteśmy zalogowani. Dodatkowym skutkiem rejestracji jest to, że na podany adres będą przychodzić różnego rodzaju lekcje i poradniki dot. korzystania z serwisu.
    Strona z naszymi zdjęciami ma adres http://nasz_login.fotosik.pl
  2. Konto aktywne, możemy zacząć wrzucanie zdjęć. W tym celu klikamy w przycisk 'Dodaj zdjęcia' po lewej tuż pod logo fotosika.

Obrazek

Zgodnie z informacją - możemy załadować kilka zdjęć równocześnie, zaznaczając je z wciśniętym Ctrl lub Shiftem.

Obrazek

Po wybraniu i zatwierdzeniu zdjęć pojawia nam się ich lista - możemy jeszcze usunąć któreś zdjęcia, jeśli nam się palec omsknął

Obrazek

lub określić dodatkowe parametry.

Obrazek

Po ich zapisaniu wybieramy 'Wyślij' i czekamy, aż zdjęcia się załadują.

Obrazek

3. Po załadowaniu zdjęć pokazuje się nam taka oto strona,

Obrazek

warto kliknąć w link 'Pokaż opcje zaawansowane':

Obrazek

Następnie zaznaczamy haczykiem zdjęcia, do których chcemy otrzymać kody, wybieramy rodzaj kodu (miniatura, 500px, pełny rozmiar), oddzielenie Enterem i naciskamy 'Generuj kod'. W nowym okienku otworzy się lista kodów, które po skopiowaniu możemy bezpośrednio wkleić do pisanego postu.

Obrazek

Zdjęcia można dodawać też za pomocą oddzielnego programu - Fotosik Managera. Instrukcja obsługi i link do ściągnięcia tu.
Można też doinstalować dodatki do Picasy, Firefoksa i Opery pozwalające wygodnie ładować zdjęcia bezpośrednio z w/w programów - link.

Na koniec dwie uwagi - po pierwsze nie zalecam Wam korzystać ze zmniejszania zdjęć za pośrednictwem fotosika, jakość jest gorsza niż przy zmniejszeniu samodzielnym, więc lepiej najpierw przygotować zdjęcia samemu i wysłać już zmniejszone. Po drugie - z fotosika osobiście nie korzystam, więc będę wdzięczny jego stałym użytkownikom za ewentualne uwagi czy wskazówki dla forumowiczów.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 25 sie 2009, o 11:21 
Administrator

Instrukcji do imageshacka wklejać nie będę - zasada jest podobna jak na fotosiku, IS w wersji płatnej jest sporo droższy, w wersji darmowej zaś co jakiś czas gubi obrazki.

Inne serwisy hostingowe można znaleźć w guglach :mrgreen:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 26 sie 2009, o 19:36 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Małgosia
Gdybym Wam powiedziała jak ja zmniejszam zdjęcia, to śmiech byłby słyszalny na Antarktydzie :glupek:

Post Napisane: 26 sie 2009, o 20:10 
Przyjaciel

Imię: Andrzej
_hipcia napisał(a):
Gdybym Wam powiedziała jak ja zmniejszam zdjęcia, to śmiech byłby słyszalny na Antarktydzie :glupek:

Nieważne jak, ważne że skutecznie :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 sie 2010, o 15:26 
Bratnia dusza

Imię: Mateusz
Zrobiłem ten tutorial po to aby żaden młody, nowy użytkownik nie miał problemów ze obsługą fotosika.

A więc zaczynamy... :D

Jeśli jeszcze nie mamy konta, to wchodzimy na stronę fotosik.pl i klikamy "Zarejestruj się" :

Obrazek

Wpisujemy nazwę konta, hasło i nasz e-mail, po czym akceptujemy regulamin:

Obrazek

Wybieramy rodzaj konta:

Obrazek

Teraz wchodzimy na pocztę:

Obrazek

Nie będe tłumaczył co zrobić z e-mailem bo wszystko jest napisane :) .

Po potwierdzeniu rejestracji czeka nas cała masa ustawień, można wszystko wypełniać lub po prostu pominąć.

Można też wgrać avatar:

Obrazek

Obrazek

I będzie to wyglądać tak:

Obrazek

Teraz przechodzimy do sedna, czyli wgrywania zdjęć.

Na stronie głównej serwisu klikamy "Dodaj zdjęcie" :

Obrazek

Później "Przeglądaj" :

Obrazek

Wybieramy zdjęcie:

Obrazek

I klikamy "Wyślij" :

Obrazek

Zdjęcie już jest na fotosiku:

Obrazek

I pozostało tylko wybrać odpowiedni kod, użytkownikom którzy nie wykupili konta premium polecam kod "500 px na forum".
A tym którzy posiadają konto premium "Pełen rozmiar na forum":

Obrazek

Potem tylko trzeba wkleić link do postu:

Obrazek

I gotowe :jupi: !!

Obrazek

Mam nadzieję że tutorial się przyda...

Ostatnio edytowano 28 sie 2010, o 15:40 przez paladyn, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: 28 sie 2010, o 15:35 

Polecam jednak komercyjne konto (płatne np. smsem raz w miesiącu), bo fotki na darmowym znikną...

Post Napisane: 28 sie 2010, o 16:43 
Bratnia dusza

Imię: Mateusz
Abonament jest dzisiaj wręcz koniecznością, ponieważ przez wprowadzenie nowych zasad fotosik zmusza nas do płacenia :sad: .

Post Napisane: 28 sie 2010, o 20:11 

Aha, nie wiedziałem... Ja płacę te 7 zł miesięcznie, i mam spokój. Korzystając z Fotosika wrzucam fotki na około 10 for, także mi się to opłaca...

Post Napisane: 28 sie 2010, o 21:23 
Administrator

Tutorial już raz był, jak widać - ale nie zaszkodzi raz jeszcze, zwłaszcza, że mogło się coś zmienić :thumright:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 23 mar 2011, o 17:24 

Przydatne te tutoriale, człowiek ciągle czegoś się uczy :) Mam nadzieję, że opanuję sztukę wstawiania fotek, do tej pory było mi to potrzebne jedynie okazjonalnie.

Post Napisane: 2 sie 2011, o 10:43 
Przyjaciel

Witam,

A czy nie lepiej zamiast te 7 pln a jakiegoś nędznego fotosika, przeznaczyć na jakąś składkę na większy serwer na forum???
Darmowe hostingi w dzisiejszych czasach to kpina. To jest dobre gdy chcę komuś przesłać fotkę przez gg, ale nie na forum.
Z autopsji wiem iż rejestracja w takowych serwisach, niczego w zasadzie nie daje - fotki i tak znikną, z tym iż nie tak szybko jak na zwykłym uploadzie. Mało tego, z racji coraz większej liczby fotek w sieci, czas "trzymania" zdjęcia jeszcze się zmniejszył... kiedyś, imageshack trzymał nawet i kilka lat - a teraz... cóż, czasami fotkę wywala już po 3 tygodniach... (nie wspominając już o takich shietach jak zshare, frog czy inne, na których fotki znikają czasami po 2 dniach).

Swoją droga dziwię się wam iż popieracie darmowe hostingi - prowadzicie naprawdę dobre forum, skorowidz miejsc, podzielone działy, świetny porządek!
Problem w tym iż wszystko to w forach eksploracyjnych, w dużej mierze opiera się na fotografiach... trochę szkoda iż za jakiś czas tematy w które ktoś włożył tyle pracy, trzeba będzie systematycznie usuwać z powodu wygasłych zdjęć, gdyż staną się one merytorycznie bezwartościowe :(

Pozdrawiam.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 sie 2011, o 11:27 
Administrator

Chciałem zauważyć, że:
a) na forum można dodawać załączniki, tyle, że max 10 w jednym poście (a 128 kB limitów na zdjęcie pozwala wstawić zdjęcie w przyzwoitej jakości),
b) forum stoi na przyzwoitym płatnym hostingu (dedykowany serwer, na którym jest tylko kilka serwisów), ale to nie znaczy, że możliwości mamy nieograniczone - a aż takim optymistą, żeby sądzić, że ze składek starczy nam na własnego dedyka (bez domeny to mniej więcej od 1 kPLN za rok w górę).
c) składka jest co roku - i każdy, kto ma ochotę może się dorzucić. Aczkolwiek wiąże się to wyłącznie z satysfakcją z dorzucenia swojej cegiełki do forum, bo innych profitów za to nie ma :mrgreen:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 sie 2011, o 13:41 
Przyjaciel

Witam,

le_szek napisał(a):
128 kB limitów na zdjęcie pozwala wstawić zdjęcie w przyzwoitej jakości)

Sprawdziłem.
W sumie racja - na potrzeby forum nie widać aż takiej różnicy;

Obie fotografie w roz. 900 x 685.
Oryginał (po zmniejszeniu) i poniżej kopia ze zmniejszoną jakością w Adobe Ph. na "niska";

555kb, 900 x 685
Obrazek

110kb, 900 x 685
Obrazek

Zaiste nie widać aż takiej różnicy.

Niemniej nie chodzi tu tyle o samą jakość fotek na serwerze forum, lecz o sam problem darmowych hostingów; fotki z czasem znikną. I tutaj pytam - co wtedy stanie się z tematami w których fotki wygasną ??
Znikanie zdjęć z darmowych hostingów to ostatnio jeden z ważniejszych problemów "for" tematycznych. Na wielu z nich obserwuję ostatnio iż niemile widziane są fotki z darmowych hostingów... a na niektórych forach nawet, tematy z takimi fotkami lecą od razu do kosza.

Może na razie ten problem nie wydaje się aż tak znaczący, z czasem jednak wszyscy to zauważymy.
Że tak z ciekawości zapytam Leszku - ile miejsca na fotki masz na tym hostingu?

Pozdrawiam.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 sie 2011, o 15:09 
Administrator

Na razie załączników jest trochę ponad 1,3 GB, miejsce - hmm, sądzę, że jakieś 5 giga co najmniej.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 7 lut 2012, o 12:25 
Moderator

Pochwały: 3
Imię: Asia
Właśnie zauważyłam, chcąc wrzucić zdjęcia, że imageshack także przymusza nas do rejestracji (w piątek jeszcze można było normalnie ładować zdjęcia), czytałam cały dział Terms of Service i w sumie nic w nim nie pisze o tym czy po darmowej rejestracji zdjęcia można ładować także darmo, ile można ich ładować dziennie/miesięcznie, nic, tylko o subskrypcji, która jest płatna 8 dolarów na miesiąc (najniższa stawka).
Natomiast poprzez fotosika, tak jak czytałam w postach wyżej, można zamieścić darmowo jedynie miniaturkę lub zdjęcie 500px.
Zatem nie wiem już czy można jeszcze jakoś normalnie wrzucać zdjęcia darmowo w wielkości 800x600 czy już wszędzie trzeba płacić? A przy imageskacku, tak jak czytałam w postach powyżej, ktoś napisał, że rejestracja w sumie i tak nie daje nam gwarancji, że zdjęcia się zachowają.

Post Napisane: 7 lut 2012, o 14:04 
Administrator

Photobucket.com:

Cytuj:
Free accounts include:

Unlimited* storage for photos.
Up to 500 videos permitted with up to 10 minutes in length per video.
Maximum display size of photos is 2048x1536 pixels each.
Maximum file size permitted is 5MB per photo and 500MB per video.
The pure awesomeness of the Photobucket experience!

*Photobucket reserves the right to limit excessive use and the unlimited storage offer pertains to non-commercial use only

A imageshack muszę powiedzieć daje czadu - wołają 300 złotych rocznie, za połowę tego można mieć wypasiony własny hosting (co swoją drogą polecam, może trochę więcej roboty przy wrzucaniu zdjęć - potrzebny jest klient ftp, ale za to wolność i wygoda. No i akcje dywersyjne można robić w razie, gdyby ktoś nie chciał skasować linków do zdjęć :mrgreen: ).

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje