Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 5 cze 2014, o 10:25 

Imię: Maciek
Budynek powstał na przełomie XIX i XX wieku, w 2006 roku został wpisany do rejestru zabytków.
Z poszukiwań w internecie dowiedziałem sie jedynie że jego aktualnym właścicielem są Szpitale Polskie S.A.
Wyglądało troche jakby zaczęto jakieś prace ale niezbyt wiele zrobili.
Szpital był czynny jeszcze w roku 2002, dokładnie nie wiem kiedy został zamknięty. Podobno szpitalem zajmowały sie siostry zakonne.

Przeglądając zdjecia uświadomiłem sobie że nie mam żadnego które pokazuje budynek z zewnątrz :po glowie: Postaram sie to w najbliższym czasie uzupełnić.
Mistrzem fotografii to ja nie jestem więc prosze nie czepiać sie jakości zdjęć :D

W razie chęci kontaktu proszę pisać e mail

Ostatnio edytowano 12 paź 2017, o 14:04 przez Petrus, łącznie edytowano 2 razy
usunięto niedziałające linki do mediów

Post Napisane: 29 lis 2014, o 15:27 
SAM Urbex

Przymiarki do wejścia robiliśmy z Szombierkiem już w kwietniu, ale z racji czuwającego ochroniarza postanowiliśmy się przygotować i wrócić kiedy indziej. Wróciliśmy pod koniec września z OWŚ. Bez problemu dostaliśmy się do środka, zwiedziliśmy piwnice i postanowiliśmy zacząć od ostatniego piętra. Dopiero co tam weszliśmy i zacząłem rozkładać statyw, gdy zawyła czujka, która jak się okazało, była sygnałem przejeżdżającej karetki :rotfl2: Zanim to ogarnęliśmy, byliśmy już parędziesiąt metrów od płotu szpitala. Także... szykuje się kolejny powrót.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: 29 lis 2014, o 15:38 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Masakra.
Budynek w zasadzie nadaje się już tylko do wyburzenia.
Widzę tam wszechobecną wilgoć - pewnie nieszczelny dach i podciągające fundamenty.
Koszta remontu ogromne, nie widzę szans.

Post Napisane: 30 lis 2014, o 08:00 
Przyjaciel

Imię: Henryk.
Szpital wirecki
Dawny szpital hutniczy stoi nieomal dokładnie po przeciwnej stronie ulicy, na działce
nr 279. Składa się z kompleksu kilku budynków. Budynek główny wybudowano w 1898
roku, autor projektu nieznany.
Tu http://www.rtpd.eu/pdf/odantoniny.pdf na str.17 są fotki,poszlajałem się po hucie "Hugo",zostały jeszcze dwie huty.O szpital nie zahaczyłem bo wczas ciemno a widzę że trza się śpieszyć.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 30 lis 2014, o 11:17 

Imię: Andrzej
Jutro przygotuje kilka swieżych fotek z zewnątrz mam okazje pracować praktycznie na przeciw.Co do samego budynku racja teraz tylko do wyburzenia po mojemu celowe dzialanie .Szpital kupiono i porzucono bez ochrony pierwszy był szaber pozniej czas dał znac o sobie jak sam sie rabnie wtedy będzie miejsce na jakąś biedroneczkę ew postawi się cos calkiem od nowa.Dzieki bogu zabrano choć piekne witraże z pierwszego piętra.Ale jak codziennie tam przechodze to żal tyłek sciska piekny budynek.

Post Napisane: 20 gru 2014, o 15:52 
SAM Urbex

Zwiedzenie całego szpitala, wbrew moim poprzednim próbom, nie sprawia większego problemu. Obiekt klimatyczny, ale dosyć zniszczony. Największe wrażenie robi kaplica, z zachowanym krzyżem i zdobieniami. Od strony ulicy ironicznie błyszczy tablica z wizualizacją budynku po remoncie, który miał się zakończyć w zeszłym roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza głównym budynkiem na terenie znajduje się jeszcze obiekt podpisany "kaplica". Nie jest niestety dostępny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój Instagram

Post Napisane: 2 sty 2015, o 23:28 
Przyjaciel

Ten baraczek chciałem pominąć
Załącznik:
DSCN4702.JPG
DSCN4702.JPG [ 211.32 KiB | Przeglądane 602 razy ]

jak zobaczyłem napis "Administracja" to nie odpuściłem sobie
Załącznik:
DSCN4704.JPG
DSCN4704.JPG [ 215.96 KiB | Przeglądane 602 razy ]

Załącznik:
DSCN4705.JPG
DSCN4705.JPG [ 186.54 KiB | Przeglądane 602 razy ]

Załącznik:
DSCN4722.JPG
DSCN4722.JPG [ 186.11 KiB | Przeglądane 602 razy ]

Załącznik:
DSCN4723.JPG
DSCN4723.JPG [ 173.64 KiB | Przeglądane 602 razy ]

Stała tam też kiedyś figurka
Załącznik:
DSCN4708.JPG
DSCN4708.JPG [ 251.02 KiB | Przeglądane 602 razy ]

została jedna cała stopa
Załącznik:
DSCN4709.JPG
DSCN4709.JPG [ 240.13 KiB | Przeglądane 602 razy ]

Jest jeszcze jedna kaplica niejako przyklejona do ogrodzenia ale wejście od strony szpitala miała
Załącznik:
DSCN4707.JPG
DSCN4707.JPG [ 204.57 KiB | Przeglądane 602 razy ]

łatwo się domyśleć jej przeznaczenia
Załącznik:
DSCN4726.JPG
DSCN4726.JPG [ 186.89 KiB | Przeglądane 602 razy ]

Post Napisane: 20 lut 2015, o 18:17 
SAM Urbex

Ostatnie wieści:

Cytuj:
W zabytkowym szpitalu w Wirku nie będzie Centrum Rehabilitacji

Read more: http://rudaslaska.com.pl/i,w-zabytkowym ... z3SIpDqRBz

Temat starego szpitala w Wirku powraca jak bumerang. Kiedy szpital stał się własnością spółki „Szpitale Polskie”, miał zostać odrestaurowany. Pod takim warunkiem miasto sprzedało go firmie. Były duże plany stworzenia dużego centrum medycznego z bazą hotelową i ośrodkiem rehabilitacyjnym pod nazwą „Bez barier”. Na terenie dawnej lecznicy stanęła nawet duża tablica z wizualizacją obiektu. Teraz, po przejściach i zmianach kadrowych w spółce, obecny zarząd umywa ręce od poprzednich planów i chce stworzyć coś innego, jednak także w obrębie branży medycznej. Termin będzie jednak prawdopodobnie bardzo odległy.

Jesienią 2012 roku miały ruszyć tam prace. Prezydent miasta udzieliła latem 2012 roku spółce pozwolenia na budowę. Pozwolenie wygasa, jeśli budowa nie zostanie rozpoczęta przed upływem trzech lat. Już w drugiej połowie tego roku decyzja straci więc ważność. Dodajmy, że termin zakończenia inwestycji, który podany został na billboardzie, to drugi kwartał 2013 roku. Następny termin deklarowany przez inwestora to jesień 2014. Nadal jednak na „budowie” nic się nie zmieniło. Spytaliśmy w spółce, na jakim etapie przygotowań firma się znajduje:

Obecnie rozeznajemy temat oraz rynek. Zastanawiamy się, jaka działalność powstanie w tym miejscu, aby służyła mieszkańcom, jednocześnie rozszerzała w ciekawy sposób ofertę medyczną spółki Szpitale Polskie, a także by był na nią popyt – mówi nowa prezes zarządu spółki Szpitale Polskie, Monika Podziewska.

Z tego wynika, że budowa nie ruszy w roku 2015. Tym bardziej jest to nierealne, kiedy słyszymy wypowiedź:
Trudno mówić o szczegółach, kiedy nie mamy jeszcze harmonogramu prac. Nasze działania obejmują teraz poszukiwanie odpowiedniego rodzaju działalności medycznej, która znajdzie się w budynku po byłym szpitalu - dodaje Monika Podziewska.

Czyli Centrum Medyczno-Rehabilitacyjno-Rekreacyjne z zapleczem hotelowym to już przeszłość. Spółka zastanawia się nad tym, co najlepiej będzie służyło mieszkańcom w tym rejonie. Może więc całkowicie zmienić koncepcję. Prezes dodaje jednak, że nadal będzie to branża medyczna, a temat centrum rehabilitacyjnego na razie został odłożony na bok. Nie wyklucza też, że spółka w efekcie powróci do tej koncepcji.

Zapytaliśmy też, co z partnerami inwestycji, o których poszukiwaniach mowa była w rozmowach z poprzednim zarządem.
Nie mamy żadnych partnerów. Chcemy działać w tej kwestii sami. – mówi prezes Podziewska.

Sporym utrudnieniem w kwestii projektowania obiektu jest fakt, że jest objęty najwyższą formą ochrony, a prace mogą być przeprowadzane po skonsultowaniu się z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Bryła głównego budynku od strony ulicy musi pozostać w niezmienionej formie, rozebrać i dobudować można inne mniejsze obiekty wokół niego. Jest to duże utrudnienie finansowe, bo budynek jest w opłakanym stanie.

We wcześniejszym projekcie Centrum Medyczno-Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego, który stworzył Wojciech Wojciechowski na zlecenie firmy, udało się połączyć charakter zabytkowy z nowoczesnym designem (na zdjęciu poniżej). Ciekawe, jaką formę architektoniczną przybierze kolejny pomysł spółki, oraz na jaką dziedzinę medycyny będzie nastawiony. Tego na etapie obserwacji rynku przez firmę się nie dowiemy...

Read more: http://rudaslaska.com.pl/i,w-zabytkowym ... z3SIpKxpy2

Mój Instagram

Post Napisane: 12 paź 2017, o 09:21 
Przyjaciel

Spółka chyba sobie odpuściła jakiekolwiek inwestycje w tym miejscu
Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 249.1 KiB | Przeglądane 33 razy ]

jedynie zamurowano wszystkie wejścia i okna na najniższym poziomie
Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 243.19 KiB | Przeglądane 33 razy ]

co wcale nie znaczy że wejście doń jest niemożliwe,są dwa miejsca ale jak dla mnie to już....
zbyt skomplikowane.Ruina postępuje w tych niezabezpieczonych
Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 217.81 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 224.02 KiB | Przeglądane 33 razy ]

wokół wszystko niemiłosiernie zarosło,gęsto wyrosłe samosiejki i krzaki wszelkiego rodzaju większe ode mnie.
Nawet jak liście opadną to nie wiem czy zrobienie zdjęć budynku będzie możliwe w stopniu zadowalającym.
Zdjęć ze środka sporo więc wrzucę z zewnątrz co zrobiłem dwa lata temu,wtedy było dość "przejrzyście".
Dach i jego blacharka wydaje się być w dobrym stanie więc sporo lat mu nic nie grozi.
Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 251.98 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Ta drewniana buda co administracją szpitala była spłonęła,wtedy chyba postanowiono zamurować wejścia.
Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 220.08 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
7..JPG
7..JPG [ 199.45 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
8..JPG
8..JPG [ 240.61 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
9..JPG
9..JPG [ 210.49 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
10..JPG
10..JPG [ 240.79 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Po odnowieniu elewacji to by się prezentował aż miło
Załącznik:
11.JPG
11.JPG [ 217.39 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
12.JPG
12.JPG [ 201.78 KiB | Przeglądane 33 razy ]

od tyłu
Załącznik:
13.JPG
13.JPG [ 231.24 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
14.JPG
14.JPG [ 241.25 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
DSCN4697.JPG
DSCN4697.JPG [ 231.23 KiB | Przeglądane 33 razy ]

front i z drogi wewnętrznej zza bramy
Załącznik:
15.JPG
15.JPG [ 205.33 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
DSCN4695.JPG
DSCN4695.JPG [ 197.45 KiB | Przeglądane 33 razy ]

Załącznik:
16.JPG
16.JPG [ 215.19 KiB | Przeglądane 33 razy ]

natomiast ten
Załącznik:
DSCN4696.JPG
DSCN4696.JPG [ 192.47 KiB | Przeglądane 33 razy ]

z tej strony zarośnięty,kiedyś udało mi się wepchnąć sprzęt
Załącznik:
DSCN4700.JPG
DSCN4700.JPG [ 155.85 KiB | Przeglądane 33 razy ]

na pierwszych drzwiach-gipsownia.
Na ogół szpitale budowano jako jeden blok,ten jest inny szkoda by było tego budynku,stoi od 1898 r.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie