Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Lubelskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 13 lut 2011, o 11:25 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Tomek
Lokalizacja w Niezdowie jest w przypadku tego pałacu bardziej historyczna niż administracyjna. Dziś jego park jest parkiem miejskim Opola Lubelskiego, a i sam pałac stoi teraz w Opolu Lubelskim. Tak jak w przypadku pałacu w Opolu Lubelskim posłużę się cytatem z postu hubertkm w wątku poświęconym pałacowi w Kluczkowicach:
hubertkm napisał(a):
Pałac w Niezdowie powstał w 1786-87 roku jako letnia siedziba Aleksandra Lubomirskiego. Określanie go w tamtym czasie jako "rezydencji" jest pewnym nadużyciem znaczenia tego słowa. Rezydencją był w owym czasie pałac w Opolu, takie przyjemne domki jak Niezdów, to były części tej wielkiej rezydencji, porównywalnej z Puławami czy innymi największymi rezydencjami owej doby. Dopiero Wydrychiewicz mieszkał w Niezdowie na stałe - a to z tego powodu, że nie był właścicielem pałacu opolskiego

W roku 2009 moje pierwsze podejście do pałacu zrobiłem od jego tyłu w kwietniu. Moja obecność wzbudziła wielkie zainteresowanie zamieszkałych na tyłach pałacu osób. Dopiero później dowiedziałem się, że byli krótko właścicielami pałacu, który otrzymali w ramach rekompensaty za dobra utracone przez Kościół.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W sierpniu tego samego roku zrobiłem podejście od frontu. Tu już moje zainteresowanie nie budziło niczyjego zdziwienia. Pałac jest po prostu ładny choć jest ogrodzony tymczasowym chyba płotem na czas remontu. Chyba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 13 lut 2011, o 12:44 
Administrator

Imię: Jarek
Prawdziwa perełka :brawa:
A wiesz może kto jest teraz właścicielem pałacu ?

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 13 lut 2011, o 12:52 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Tomek
Tylko słyszałem, że jest to kobieta pochodzenia polskiego mieszkająca gdzieś za wielką wodą. Ale to wiadomość ze źródeł plotkarskich. Tak ja i ta, że ta sama osoba miała rozkręcić jakąś działalność w budynkach opolskiej cukrowni.

Obrazek

Post Napisane: 2 mar 2014, o 18:24 

Imię: Rafał
trobal napisał(a):
W sierpniu tego samego roku zrobiłem podejście od frontu.

Tomek pisze że jego foty są z sierpnia 2009. Ja byłem w 2011 i pałac był już w trakcie większego remontu. Dodatkowo widok psuły strasznie zaniedbane gazony przed pałacem.

Obrazek

Post Napisane: 1 paź 2014, o 08:33 

Byłem tam w weekend i cóż zastałem ogrodzenie i napis teren prywatny. :? Pałacu wciąż nie da się zwiedzać ani obejrzeć, można tylko rzucić okiem od frontu przez siatke z dość daleka, gdy wejdzie się do parku. Od tyłu zobaczyłem go poniekąd na dziko, bo wjechałem pomimo tabliczki teren prywatny, cyknąłem fote i odjechałem, żeby nie dostać ochrzanu. Pałac piękny ale z tego co widzę po waszych fotach kąpletnie nic z nim nie zrobili, zadbane jest tylko otoczenie w koło, park, kwiaty itp.

Załączniki:
Niezdów1.jpg
Niezdów1.jpg [ 245.03 KiB | Przeglądane 1363 razy ]
Niezdów2.jpg
Niezdów2.jpg [ 255.03 KiB | Przeglądane 1363 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Lubelskie