Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pamiątki przeszłości » Archiwalne zdjęcia i pocztówki

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 22 sty 2012, o 15:47 

Imię: Marek
Witam wszystkich i proponuję , rozpoczęcie nowego wątku , bardzo interesującego, a mianowicie na wklejaniu zdjęć starych mieszkańców Dobczyc. Zaczynając wklejam kilka starszych fotografii moich przodków z rodziny Płonków, Grandysów, Choróbskich i Drozdowiczów.

Załącznik:
rodzina_1907_.jpg
rodzina_1907_.jpg [ 108.95 KiB | Przeglądane 630 razy ]

Zdjęcie mojej praprababki Magdaleny Choróbskiej (żony Sebastiana) z domu Grandys z dziećmi z 1907. W białej sukience ciocia Salomea (Salcia) pózniejsza żona Józefa Latosińskiego, z kwiatami Antonina (Drozdowicz) moja prababka, właścicielka trafiki w Dobczycach, żona Antoniego Drozdowicza, ostatni to Wojciech Grandys brat Magdaleny Choróbskiej.

Załącznik:
rodzina_1907_z_babka.jpg
rodzina_1907_z_babka.jpg [ 94.03 KiB | Przeglądane 630 razy ]

Moja prapraprababka matka Magdaleny Choróbskiej po mężu Grandys z domu Płonka. Poniżej wnuczki od lewej : Salomea, Antonina, a na rękach Franciszka.
Zdjecie wykonane w 1907.

Załącznik:
rodzina_1919.jpg
rodzina_1919.jpg [ 361.55 KiB | Przeglądane 630 razy ]

Siedzą: Magdalena Choróbska i jej mąż Sebastaian Choróbski trzymający Janinę po mężu Stoch
Stoją od lewej córki : Franciszka po mężu Kozielska, Salomea po mężu Latosińska i Antonina po mężu Drozdowicz. Zdjęcie wykonane ok. 1920. Pradziadek już wtedy był ciężko chory na nerki po czterech latach w okopach austriackich i niedługo potem zmarł.

Nie wiem co sie dzieję ze te obrazki nie chcą się pokazać, jak sie wklei adres to się pokazują , moze mi ktoś pomoże.

Ostatnio edytowano 22 sty 2012, o 16:22 przez Aga, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 22 sty 2012, o 16:26 
Moderator

Pochwały: 1
Zdjęcia poprawione i powinny się już wyświetlać.
Poza tym pozwoliłam sobie przenieść ten wątek do działu, który będzie dla niego bardziej odpowiedni.
No i nie ukrywam, że czekam na ciąg dalszy :D

Zobacz profil GG  

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pamiątki przeszłości » Archiwalne zdjęcia i pocztówki