Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Łódzkie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 8 lis 2013, o 17:20 

Imię: Sebastian
Właściwie ten element ozdobny co był w środku został ?? :) Tak to faktycznie bardzo efektowne :) teraz tylko traleczki i będzie glanc :)

Post Napisane: 7 sty 2014, o 23:18 

Imię: AK
Jako architekt i właściciel relaności, mogę tylko powiedzieć, że taka "renowacja" zabytkowego dworu to poprostu zbrodnia.
Każdy kto z odrobiną szacunku podchodzi do histori, w pierwszej kolejności naturalnym odruchem zabezpiecza i ratuje to co pozostało. Dzisiaj jest wiele osób, które tylko czekają na zniszczenie substancji, tylko po to żeby móc wybudować obiekt nowy i pochwalić się znajomym "dworem". Ale każdy kto ma odrobinę, wiedzy , intuicji i pojęcia wie, że to nie o to chodzi. Między innymi dlatego większość inwestorów narzeka na Konserwatorów Zabytków i instytucje, którym zależy aby historyczne obiekty zachowały jak najwięcej uroku i tego historycznego klimatu.
Kto to widział odbudowywać drewniany dwór z kratówki albo maxa okładając go na zewnątrz styropianem. Jeśli już traktujemy inwestycję jako przebudowę to warto przynajmniej zatrudnić firmę, która ma pojęcie o tym jak murować klasyczne ściany warstwowe z izolacją w środku. Dlatego konserwatorzy często wolą aby dwór niszczał latami, niż zniknął BEZPOWROTNIE z powierzchni ziemi i odrodził się jak plastikowa replika ferrari podczas jednego sezonu budowlanego. Ja wiem, że w takim wydaniu koszt posiadania dworu nie przekracza kosztów budowy byle domku w Krakowie, ale to nie jest forum muratora, tylko miejsce gdzie jak mniemam ratujemy i szanujemy zabytki, a nie, niszczymy je bezpowrotnie. Bardzo smutny byłby Nasz krajobraz gdyby wszystkie zabytki w Polsce były tak "uratowane". Koszmar. Pozdrawiam
A.

Post Napisane: 10 sty 2014, o 20:00 

Imię: Sebastian
Fakt można było odratować więcej elementów, nawet same okna i drzwi. Ale czy te ściany by wytrzymały kolejna zimę ?? Patrząc na stan mocniejszy wiatr i rozsypało by się jak zapałki. Ważne że element z przodu został odratowany. Poza tym wiem jak niektórzy konserwatorzy postępują by ukryć pewne rzeczy sam niestety musiałem wykonywać wg poleceń :P Mimo że wiedziałem że to zła metoda ale pieniądze nie rosną na drzewie byłem tylko pracownikiem i nie maiłem za wiele do powiedzenia :)

Post Napisane: 27 lut 2014, o 10:05 

Imię: Zygmunt
Witam
TYP1 czy AK - co mieni się architektem a napisał opinię jak zwykły prostak .Jak można kogoś kto zadał sobie tyle trudu tak obsmarowywać.Widać że wcale nie zna się na niczym.Ja znam historię tego dworku bardzo dobrze i jeżeli chodzi o styropian to pytam jaka jest różnica w wyglądzie dworku jeżeli pierwotnie ocieplony był trzciną ,potem nałożona siatka i otynkowany a teraz trzcina została zastąpiona styropianem z powodu jego lepszych parametrów.Oczywiście stosowanie styropianu do renowacji zabytków jest niedozwolone ale w przypadku zakrywania pięknych elewacji wykonanych z cegły,klinkieru ,kamienia albo pięknych rzeźbień ,stiuków,gzymsów czy innych detali architektonicznych.Najgorzej jak ludzie zamiast coś samemu zrobić w celu ratowania zabytków to krytykują innych.I to najczęściej robią tacy których było by stać na to ale wolą kłody innym pod nogi rzucać.Typowa polska mentalność....A jest tyle dworów co czekają na inwestora i pewnie się nie doczekają
wolałbym żeby zostały tak odbudowane A wiem że inwestor jest pasjonatem i bardzo stara się dokładnie odtworzyć go taki jakim był.

Post Napisane: 22 wrz 2014, o 07:10 

Imię: Grzegorz
Witam, gratuluję Panie Zygmuncie. Ciekawy jestem jak obecnie wygląda dwór.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Łódzkie